31.12.2022

USPJEŠNO ZAVRŠEN DVOGODIŠNJI PROJEKT USLUGE USMJERENE POVEĆANJU KVALITETE ŽIVOTA STARIJIH OSOBA NA PODRUČJU OPĆINE DONJA VOĆA

Udruga Mentor provodila je uz financijsku podršku Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike dvogodišnji projekt Usluge usmjerene povećanju kvalitete života starijih osoba na području Općine Donja Voća od 01.01.2021. godine do 31.12.2022. godine.

Svakodnevno su se održavale radionice za osobe starije životne dobi. Više od sedamdesetak osoba zlatne dobi družilo se uz različite društvene igre i kvizove, hodali su prirodom, družili su se, putovali su, posjećivali su muzeje, kulturne događaje, spomenike prirode, parkove prirode, sajmove, izrađivali su ukrasne predmete od keramike, tekstila i vune, izrađivali su pisanice, ukrase od lavande, učili su o svojim pravima, zdravoj prehrani, crtali su, prisjećali su se životnih mudrosti i jednostavno živjeli sretno i ispunjeno. Nisu bili sami sa svojim brigama i problemima. Živjeli su ispunjeno i zadovoljno!

Stvorila su se nova prijateljstva, podijelila znanja i donijele odluke da uz zdravlje i Božju pomoć nastavljaju i dalje sa svojim aktivnostima na korist i zadovoljstvo sebi samima i široj zajednici.