22.08.2023

POSJET KOPRIVNICI I RENESANSNOM FESTIVALU

Udruga Mentor organizirala je jednodnevni izlet u Koprivnicu.

Posjetili smo Udrugu Bolje sutra u Koprivnici. Udruga djeluje od 2003. godine. Od samog početka aktivnosti udruge su usmjerene na promjenu svijesti građana bez invaliditeta na potrebe osoba s invaliditetom. Udruga je osnovala društveno poduzeće Koprivita u kojem osobe s invaliditetom proizvode tjestenine od koprive i druge prehrambene proizvode od koprive te stvaraju prepoznatljiv brend koji doprinosi lokalnoj zajednici.

Uživali smo i u razgledavanju Podravkinog Muzeja prehrane gdje je  prikazan razvoj prehrambene industrije. Važan dio identiteta Koprivnice je Podravka, a upravo je hrana važan dio identiteta svake zajednice.

Na glavnom koprivničkom trgu u Galeriji Koprivnica izložena su djela umjetnika koji su svojim porijeklom, djelovanjem ili boravkom vezani za Koprivnicu i Podravinu.

Povijesni mega spektakl Renesansni festival najveća je kulturno-povijesna manifestacija Hrvatske. Manifestacija vjerno dočarava život kasnosrednjovjekovne Koprivnice (izvor: Renesansni festival Koprivnica – Povijesni mega spektakl Renesansni festival sljubljivanje je kasno srednjovjekovnih povijesnih fakata i originalnosti Koprivnice, Podravine i Hrvatske s baštinskim vrijednostima zapadnoeuropskog kulturnog civilizacijskog kruga )

Zajedno smo proveli jedan nezaboravan dan uživajući u mnoštvu zanimljivih sadržaja.