05.03.2023

IZVJEŠĆE SA IZBORNE SKUPŠTINE UDRUGE MENTOR

Izborna Skupština Udruge za socijalne aktivnosti i potporu pri zapošljavanju – Mentor održana je 01. ožujka 2023. godine.

Dosadašnji članovi tijela upravljanja bili su: Krunoslav Jurgec predsjednik, Josipa Grđan zamjenica predsjednika, Jadranka Jakopec tajnica.

Novi članovi tijela upravljanja su: Krunoslav Jurgec predsjednik, Vesna Osojnički zamjenica predsjednika, Jadranka Jakopec tajnica.

Prezentirano je i prihvaćeno izvješće za 2022. godinu i plan za 2024. godinu. Plan za 2024. godinu  usmjeren je na pravdanje održivosti dvogodišnjeg projekta Usluge usmjerene povećanju kvalitete života starijih osoba na području Općine Donja Voća koji je završio 31.12.2022. godine, te redovite prijave udruge na objavljene javne pozive i natječaje za udruge tokom godine. Udruga će nastojati održati i provodite aktivnosti za osobe treće životne dobi kao i za mlade osobe u budućem razdoblju kako je i planirano u financijskom i operativnom planu za 2024. godinu.

Nažalost, od uspješno dobivenog  EU projekta Život kakav želim, zaželim Donju Voću koji je raspisan u okviru Javnog poziva Zaželi II, Udruga Mentor morala je odustati zbog nedobivanja podrške za provedbu projekta na području Općine Donja Voća od trenutne vlasti u lokalnoj samoupravi – Općine Donja Voća.

U 2022. godini Udruga Mentor uspješno je provela i projekt Reljefna kocka - Donja Voća za čiju provedbu je udruga primila 3.000,00 kn od Varaždinske županije sukladno raspisanom javnom pozivu za udruge za 2022. godinu. Originalni voćanski suvenir Reljefna kocka – Donja Voća promoviran je na HRT1 televiziji Treća dob u prosincu 2022. godine. Nadamo se da će u narednom razdoblju biti prepoznat kao jedinstveni i originalni suvenir voćanskoga kraja.

Donesena je nova Odluka o visine godišnje članarine za fizičke osobe koja iznosi 15,00 EUR-a godišnje, a za pravne osobe 700,00 EUR-a godišnje.

Udruga će se i dalje javljati na nove javne pozive za udruge u 2023. godini s novim i kreativnim idejama. Zbog zainteresiranosti osoba treće životne dobi koje su sudjelovale na aktivnostima u sklopu dvogodišnjeg projekta Usluge usmjerene  povećanju kvalitete života starijih osoba, Udruga od početka 2023. godine redovito vikendom organizira šetnje i nordijsko hodanje za sve zainteresirane te kulturno-kreativne radionice keramike, a svoje radove izlaže na lokalnim događanjima u Varaždinskoj županiji i u susjednim županijama.

U Donjoj Voći, 05.03.2023. godine

Udruga Mentor